Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırrı Genetik Şifrelerimizde Saklı!
RANDEVU AL

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

 

Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırrı Genetik Şifrelerimizde Saklı!

Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırrı Genetik Şifrelerimizde Saklı!

Genetik Şifrenizdeki Gücü Keşfedin

İnsan vücudundaki her hücrenin (yaklaşık 100 trilyon) içerisinde 2 metre boyunda bir DNA zinciri bulunmaktadır. DNA moleküllerinin içerisinde yer alan genetik şifreler, organların oluşumu ve fonksiyonu ile ilgili bilgiler içerdiği gibi aynı zamanda sık görülen hastalıklara olan eğilimlerin önceden belirlenmesi, kromozom yaşının belirlenmesi, buna göre vüzut dengesinin düzenlenmesi gibi sağlıklı ve uzun yaşama sahip olunmasını sağlayacak bilgileri de içermektedir.

Her bireyin genomu kendine özeldir ve her acıdan eşsiz olmasını sağlar. En basit soğuk algınlığını bile kendimize has yaşamamıza sebep olan genomik yapı,  fiziksel ve fizyolojik yapının yanı sıra, kişilik yapısının, sportif ve sanatsal becerilerin önemli bir kaynağıdır.

Genetik Testlerin Sonucu Yaşam Boyu Geçerlidir

Kişinin DNA yapısı sınırsız sonuçlar verebilmektedir. Bir DNA’dan elde edilen sonuç; mevcut olan, farkedilmemiş ve gelecekte yakalanabilecek tüm hastalıkların tespitine, genetik yaşın belirlenmesine, infertilite (kısırlık) çözümlerine, metabolizma rahatsızlıkları ve kilo sorunlarının tespitine yeterlidir. Bunun sonucunda hayatımızı sonrasında nasıl yaşayıp şekillendirmemiz hususunda bir kılavuz niteliği taşır.

Günümüzde yapılan genetik testler ile bir çok genetik durum saptanabilmektedir. Gelişen tıp bilimi sayesinde tespit edilen hastalık sayısının hızla artacağına hiç şüphe yok. Hayat boyu bir kez yapılan genetik check-up taraması ile elde edilen sonuçlar saklanarak yıllar sonra tespit edilen yeni bir risk ile sonuçlar tekrar gözden geçirilebilir. genetik bilimindeki her bir gelişme için yeniden test yaptırmaya gerek kalmayıp eski sonuçlar ile bir genetik uzmanından görüş alınabilir.

Genetik Testler: Bebeğiniz ve Çocuğunuz için bir Yaşam Koçu!

Bebeğiniz veya çocuğunuz için genetik test yaptırarak, ömür boyu yakalanma riskine sahip olacağı hastalıkları öğrenebilir, bunlar için öncesinde tedbir alabilir ve yaşam kalitesini iyileştirebilirsiniz.

Ayrıca, genetik olarak yatkın olduğu sporları veya yetenekleri saptayarak, sosyal ve akademik hayatını ona göre yönlendirip başarı şansını arttırabilirsiniz.

 

İLETİŞİM FORMU