Kişisel Genetik Analiz Testleri
RANDEVU AL

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

 

Kişisel Genetik Analiz Testleri

Kişisel Genetik Analiz Testleri

Toplumda sık görülen hastalıkların (şeker hastalığı, yüksek tansiyon, kanserler, alerjiler, bunama vb.) pek çoğu genetik geçişlidir. Bu genetik mirası değiştirme şansımız yoktur

resim1

Fakat hastalıkların ortaya çıkmasında çok önemli rolü olan çevresel faktörleri, değiştirerek hastalıklara yakalanma riskini ortadan kaldırmak yada oranının çok düşürmek mümkündür.

Resim2

Bu amaçla, öncelikle genlerimizde saklı olan hastalıklara yakalanma risk oranları öğrenilmeli, daha sonra ise, taşıdığımız hastalıkla ilgili olarak çevresel faktörleri en aza indirerek hastalıklardan korunmak sağlıklı ve kaliteli yaşamak/yaşlanmak için önlemler alınmalıdır.

grafik

Size ait genetik bilgilerin ışığında, uzun kaliteli ve sağlıklı yaşamak mümkündür.

Kişisel genetik analiz Testleri; Toplumda sık görülen hastalıklar (şeker hastalığı, yüksek tansiyon, kanserler, v.b)  ile ilgili genlerinizde saklı olan  risklerinizi öğrenerek, hastalıkları önlemek yada geciktirmek amacı ile önlem almanızı sağlar. Genetik geçişli bu hastalıklar için alınması gereken önlemler ile ilgili olarak kişiye özel danışmanlık hizmetleri sağlanır.

İLETİŞİM FORMU